Përbërësit

  2 gota fide
  3 gota uje te pules
  gjysmë pulë
  2 speca te kuq
  4 copa turshi
  5 fije majdanoz
  gjysme gote të çajit vaj vegjetal
  gjysem limoni

 Hapat

1

Pulën e ziejmë në një tenxhere, fidet i fërgojmë në një tigan përmbi ia derdhim ujin e pulës.

2

Pas zierjës së pulës, pulën e ndajmë në copa të vogla dhe ia shtojmë përbërësit e tjerë me rend.

3

Sallatën e vendosim në pjatën kryesore për shërbim.

4

Ju bëftë mirë