Udhëzimet

Hapi 1

Preshin e karrotën i kaurdisni në zjarr të avashët derisa të zbuten mirë.

Hapi 2

Të gjithë përbërësit e tjerë rrahen me tel kuzhine.

Hapi 3

Në fund shtohet edhe preshin i kaurdisur.

Hapi 4

Masa zbrazet në tavën e lyer me yndyrë dhe piqen në furren e parangrohur në 170 gradë për 25-30 min.

 Përbërësit

Për 4 persona 
 
  4-5 presh (purrinj) 
  2 karrota 
  2 vezë
  1 1/2 gotë miell misri
  1/2 gotë vaj
  1/2 gotë qumësht
  kripë
  1 pluhur pjekurinash