Me siguri fëmijët do të dashurohen pas tyre.

Përbërësit:

1 filxhan çokokrem

1 filxhan miell

1 vezë

Përgatitja:

Në një enë përzieni të gjithë përbërësit, derisa të krijohet një masë homogjene.

Më pas formoni biskotat dhe shtypini me dorë para se t’i vendosni në tepsi.

Piqini në 180 gradë për 15 minuta.