Kek e shijshme,ne formen e pikes se shiut!
...........................................................

Përbërësit:
lule të kripura të qershisë
1/2 lugë agari
1/2 lugë sheqer i grimcuar
1 gotë ujë mineral
Shurup sheqeri kaf
Pluhur fasule

Procesi i gatimit:
Vendosni lulet e kripura të qershisë ne nje ene te pershtatshme.
Në një tas të vogël, shtoni sheqerin dhe agarin dhe përzieni mirë.
Në një tenxhere të vogël hidhni salcën te ziej ne temperature të ulët, shtoni ujë nga përzierja e sheqerit dhe agarit.
Perzieni masen me kujdes për ta kombinuar dhe lereni te ziej ne temperature mesatare.
Hidheni në një çiban, duke vazhduar ta trazoni për disa minuta. Lereni disa caste ne qetesi dhe vendoseni tenxheren në një tas me akull që të ftohet përzierja.
Hidheni në kallëpe dhe vendoseni në frigorifer deri sa të ngurtësohen.
Pas kesaj, keket me shurupin e sheqerit,pluhurin e kafes dhe pluhurin e sojës jane gati për t’u shërbyer.