Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) u telefonoi dhe u uroi bajramin liderëve botërorë.

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) u telefonoi dhe u uroi bajramin liderëve botërorë.

Presidenti Erdoan zhvilloi nga një bisedë telefonike me rastin e bajramit me Presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, Emirin e Katarit, Temim bin Hamed Al Thani, Presidentin e Uzbekistanit Shavkat Mirziyoyev, Emirin e Kuvajtit Sabah Ahmed Cabir el Sabah, ish-Presidentin e Kazakistanit, njëkohësisht kryetari i Asamblesë Popullore dhe Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Nursultan Nazarbayev.

Bëhet e ditur se në këto biseda liderët kanë uruar njëri-tjetrin me rastin e Fitër Bajramit.