Përbërësit

  vezë
  11 luge sheqer
  11 luge vaj
  11 luge qumësht
  1 pluhur pluhur për pjekje
  1 sheqer vanilje
  miell
 
KREMI:
  150 gr margarin
  300 ml ujë
  200 gr çokollatëper zierje
  200 gr biskotate bluara
  200 gr arrate bluara
  50 gr sheqer

 Hapat

1

Perzijme vezet me sheqerin,shtojme vajin,qumeshtin,sheqerin e vaniljes,pluhurin per pjekje

2

Pastaj shtojme miell gradualisht duke perzier derisa te behet nje brum i bute qe nuk ngjitet per duar

3

Nga brumi formojme toptha 5-6 te cilet i hollojm ne tavolinen e punes te permillur

4

Furren e nxehim ne max,ne te veme nje tepsi te kthyer permbys,dhe mbi fundin e tepsis shtrojme nje folie alumin

5

Secilen nga petet e holluara ne madhsi 25-30 cm e qesim mbi folie dhe pjekim per nga 4-5 minuta(duke pasur kujdes qe ngjyra te mbetet e verdhe edhe pas pjekjes)

6

Keshtu pasi largojme njeren pete qesim tjetren ne po ate folie dhe pjekim deri ne fund te gjitha petet

7

Pastaj pergadisim kremin

8

Ne nje ene qesim ujin te vloje,shtojme sheqerin pluhur,margarinen,dhe cokollaten dhe perzijme derisa te shkrihen perbersit

9

Pastaj largojme nga zjarri,shtojme biskotat e bluara dhe arrat e bluara

10

Me kete mase akoma te ngrohte lyejme petet nje nga nje duke vene njera mbi tjetren derisa te hargjohen petet dhe kremi

11

Persiper lyejm me glazure me 50 gr cokollate te shkrire me 50 gr margarin dhe leme te ftohet

12

Pas ftojhes per disa ore ose edhe gjate nates,presim ne katrorka ose forma tjera sipas deshires