Lëkundje të forta tërmeti u regjistruan ne oret e para te dites se sotme në kryeqytet. Magnituta e tërmetit ishte 3.7 me epiqendër në fshatin Shëngjergj të Tiranës dhe 16 km në perëndim në Bulqizës.   Thellësia e tërmetit ishte 29 km. Deri më tani nuk dihet n&eum...

Lexo më shumë...

Nga D. Grrica Janë 622 mijë shqiptarë që në dekadën e fundit (2008-2018) kanë marrë leje qëndrimit në një nga vendet e Bashkimit Europian, sipas të dhënave të publikuara nga Eurostat dhe të përpunuara nga Monitor. Numri më i lartë i lejeve të dhëna ka qen&eu...

Lexo më shumë...

Në garë për 120 ulëset në Kuvendin e Republikës së Kosovës janë gjithsej 1068 kandidatë të partive dhe koalicioneve të ndryshme politike. Fushata zgjedhore në Kosovë vazhdon e qetë  Në garë për 120 ulëset në Kuvendin e Republikës së Kosov&...

Lexo më shumë...

Në garë për 120 ulëset në Kuvendin e Republikës së Kosovës janë gjithsej 1068 kandidatë të partive dhe koalicioneve të ndryshme politike. 30.09.2019 ~ 30.09.2019 Previous Fushata zgjedhore në Kosovë vazhdon e qetë     Në garë për 120 ...

Lexo më shumë...

Të tjera lëkundje tërmeti ndjehen në kryeqytet.  Sipas IGJEUM, tërmeti ka qenë me magnitudë 4 ballë i shkallës rihter me epiqendër 20 km në veriperëndim të Tiranës. Lëkundjet u ndjenë rreth orës 22:08. Banorët e pallateve në panik kanë dalë menj&eu...

Lexo më shumë...

 Berra Ebibi, vajza e nje prej imameve të njohur, të Shkupit, Abdulkerim Ebibit, realizoi me sukses mesimin e hivzit te Kuranit Fisnik, liber i shenjte ne fene Islame...   Arena shqiptare po e vazhdon traditën e mësimit të Kuranit përmendësh, që në popull njihet si hafizllëk. Ai ose ajo,që e ...

Lexo më shumë...

Nga  Gazeta Telegraf  - 20 Maj, 2019 58  Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, i ka bërë apel të gjithë pasagjerëve që do të udhëtojnë ditën e nesërme, e martëm 21 Majm nga Tirana drejt Italisë dhe anasjelltas, se për shkak të një greve q...

Lexo më shumë...

Më të lexuarat

Scroll to top