Fuqia e proteinaveTë gjithë kanë nevojë për proteina. Por kur të keni arritut mbi 50 vjeç, ju duhet të hani më shumë nga ajo sesa dikur. Kjo për faktin se trupi juaj nuk është aq i mirë në përdorimin e proteinave për të ndërtuar dhe ...

Lexo më shumë...

Lythat janë rritje të lëkurës të shkaktuara nga një infeksion virale specifikisht nga virus i(virusi human papilloma). Ato janë një lezion i lëkurës, të cilat paraqesin një formë të ndryshueshme, zakonisht kanë formë të rrumbullakët. Por lythat mund të ndikojn&eu...

Lexo më shumë...

Aloe Vera është një bimë shumë e përhapur kudo në botë. Në një rast apo në një tjetër të gjithë e keni ndeshur këtë bimë. Ajo është pëdorur për shekujt të tërë për të kuruar probleme të shumta shëndetësore. ...

Lexo më shumë...

Një nga ëmbëlsirat më të shijshme natyrale sigurisht vjen në kombinimin e mjaltit me lajthitë. Këto të fundit bashkohen mrekullisht me vlerat e ëmbla të mjaltit. Mjalti përthith dhe përvetëson shijen arrore të patjetërsueshme të lajthive. Vetitë e këtyre dy produkt...

Lexo më shumë...

Vlerat e xhelit të Aloe Verës janë me famë. Ajo njihet si një prej bimëve më mirëbërëse në historinë e njerëzimit. Megjithatë, lexuesit e AgroWeb.org duhe të dinë që ngrirja e xhelit është akoma më mirëbërës dhe me vlera. Xheli i ngrirë ...

Lexo më shumë...

Vaji i ullirit rregullon qarkullimin e gjakut dhe mban organet të shëndetshme. Foto: Flickr   Dhimbjet e kockave po kthehen në një problem shëndetësor, qe eshte shumë i përhapur kudo, edhe në Shqipëri. Kura, qe vijon me Vaj ulliri dhe Kripe mund t'ju vije ne ndihme. Vlerat e Vajit të Ullirit ...

Lexo më shumë...

Më të lexuarat

Scroll to top