4 ons mish viçi të ligët1 spec spec1 rigon dash1 filxhan salcë domate1 kile & 8 ons patate3/4 filxhan qepë të skuqur të konservuarFetë djathi mocarela 4 ons2 ons djathë ricotta1/4 filxhan krem ​​kosi   Lista e Blerjeve të Ushqimeve për Lazanjën e Patates Nga kuzhina në tavolin...

Lexo më shumë...

Kek e shijshme,ne formen e pikes se shiut!........................................................... Përbërësit:lule të kripura të qershisë1/2 lugë agari1/2 lugë sheqer i grimcuar1 gotë ujë mineralShurup sheqeri kafPluhur fasule Procesi i gatimit:Vendosni lulet e kripura të qershisë ne nje ...

Lexo më shumë...

Tradita e gatimit te vendeve, te lindjes, ne shtepite tuaja! Sjellim tek ju shijen e kultures se gatimit te vendeve, te lindjes;Emirateve,Saudise,Katarit,Omanit,etj.Ne ndime te amvisve;Nje tradite disi ndryshe ne pergatitjen e kafes me ereza dhe aroma.Per me shume detaje, ju leme ne shoqerine e videos,qe vijon.Ju urojme shikim te kendshem!  ...

Lexo më shumë...

          Recete gatimi e rralle,nga kultura e guzhines Arabe! Pule me pete, me bajame, fistik e arra, me veze thelleze,leng portokalli dhe fruta te tjera te thata e dekoruar bukur!Per me shume detaje, ndiqni videon! ...

Lexo më shumë...

Është një recetë me shije të mrekullueshme, ideale për një drektë të plotë. Foto: Flickr   Kjo është një recetë fantastike, tipike tradicionale e kuzhinës shqiptare. Është një recetë me shije të mrekullueshme, ideale për një drekë t&eu...

Lexo më shumë...

Që nga shekulli X e deri në ditët e sotme shurupi i trëndafilit konsiderohet si një ndër pijet më fantastike jo vetëm për shijen delikate por edhe për efektet mirëbërëse, që petalet e trëndafilit kanë për organizmin dhe bukurinë e jashtme. Nëse e përdor...

Lexo më shumë...

Më të lexuarat

Scroll to top