Ndërkohë, a mund të ketë sot një Luftë të Tretë Botërore? Ndërsa ka pasur shumë luftëra që pas fundit të Luftës së Dytë Botërore, fuqitë kryesore nuk kanë zhvilluar kurrë ndonjë luftë gjithëpërfshirëse kundër njëra-tjetr...

Lexo më shumë...

Juan Manuel Santos, Lech Walesa, David Trimble, Jody Williams dhe Shirin Ebadi analizojnë arsyet pse nuk ka paqe në botë: Tregtia e armëve, ndryshimi i klimës, dëbimi, por ka edhe arsye të tjera.  ...

Lexo më shumë...

Sipas informacioneve të fundit një tjetër tërmet me magnitudë 4.3 ballë goditi Stambollin rreth orës 23:20. Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka bërë të ditur se nga tërmeti që goditi sot Stambollin janë plagosur të paktën tetë persona.  Në Aeroportin ...

Lexo më shumë...

Në aeroportin “Stambolli”, që nga transferimi i madh në 6 prill e deri më sot, janë mirëpritur 30 milionë pasagjerë. Administruesi i aeroportit “Stambolli”, IGA në deklaratën e bërë nëpërmjet llogarisë Twitter tha se në këtë aeroport punohet pa ...

Lexo më shumë...

Aktivistët pro-demokracisë u mblodhën pranë konsullatës amerikane në Hong Kong të dielën ndërsa përpiqen të rrisin presionin ndërkombëtar ndaj Pekinit pas tre muajsh protestash të mëdha dhe ndonjëherë të dhunshme. Miliona njerëz kanë dalë në rrug&...

Lexo më shumë...

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) tha se kur të përfundojë zona e sigurt në Siri, do të sigurojnë banimin atje për të paktën 1 milionë njerëz. 08.09.2019 ~ 09.09.2019 Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) tha se kur të përfundojë zona e sigurt n&...

Lexo më shumë...

Revista "The Economist" përsëri ka përzgjedhur Tokion si qytetin më të sigurt në botë. 30.08.2019 ~ 31.08.2019 Bazuar në hulumtimet e bëra është përpiluar lista e qyteteve më të sigurta në botë duke marrë parasysh kriteret si sigurinë dixhitale, individuale, sh&eu...

Lexo më shumë...

Më të lexuarat

Scroll to top