Liderët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian do të takohen (ve videokonferencë) nesër për të biseduar paketën e shpëtimit të përgatitur për të luftuar kundër rezultateve ekonomike të shkaktuara nga koronavirusi i tipit të ri (Covid-19) dhe buxhetin e të ardhmes. N&e...

Lexo më shumë...

Këshilli i Fondacioneve Islame në Jerusalem njoftoi se Kompleksi Al-Aksa, që ndodhet në Jerusalemin lindor nën okupimin izraelit, do të hapet për falje pas Fitër Bajramit.    Këshilli i Fondacioneve Islame në Jerusalem njoftoi se Kompleksi Al-Aksa, që ndodhet në Jerusalemin ...

Lexo më shumë...

Lideri i opozitës përjashton dialogun me qeverinë e Maduros, duke thënë se procesi i bisedimeve ka vdekuar 3 muaj më parë Beyza Binnur Dönmez   |18.11.2019        Ankara Lideri i opozitës në Venezuelë, Juan Guaido, filloi një valë të...

Lexo më shumë...

Erdoğan: Asnjë fuqi nuk mund të rrëzojë një vend që mbrohet nga populli i tij "Dikush po bën përpjekje për ndarjen e naftës. Këtë na e propozuan edhe neve. Por, ne thamë se 'shqetësimi ynë nuk është nafta' por njeriu. Shqetësimi ynë është të ...

Lexo më shumë...

Sulltani i Omanit amniston shume të burgosur, përfshirë të huaj Amnistia përkon me shënimin e Ditës Kombëtare në këtë shtet të Gjirit Mohamed Sabry Emam Muhammed           Muscat Sullatani Qaboos bin Said i Omanit të dielen lës...

Lexo më shumë...

Protestuesit jelekverdhë nga e gjithë Franca u mblodhën sërish në Paris, në përvjetorin e parë të fillimit të lëvizjes së tyre. Disa persona u arrestuan, policia përdori gazin lotsjellës për të shpërndarë turmat dhe një përpjekje për të bllokuar...

Lexo më shumë...

Ky vlerësim i kreut të shtetit turk erdhi gjatë fjalës së rastit në ceremoninë e organizuar në Kompleksin Presidencial në Bestepe të Ankarasë për 81-vjetorin e kalimit në botën e përjetshme të Gazi Mustafa Kemal Ataturkut. Presidenti Recep Tayyip Erdogan deklaroi, se një ha...

Lexo më shumë...

Më të lexuarat

Scroll to top