O ju njerez!Juve ju erdhi nga Zoti juaj,keshilla,(Kur'ani) dhe sherimi i asaj,qe gjendet ne kraharoret tuaj(ne zemra)  edhe udhezim e meshire per besimtaret. Thuaj:''Vetem miresise se Allahut dh »
Bismilahi Rrahmani Rrahim! Me Emrin E Allahut,Meshiruesit,Meshireberesit!  Mbulesa Islame per vajzat dhe grate eshte urdher hyjnor.Vendosja e saj me vetedijesim eshte bindje e krijeses ndaj Kri »
Allahu na njofton ne Kuranin famelarte,se gjithcka qe Ai ka krijuar,i ka dhene edhe te foluren,edhe shpendeve,gjithashtu,si fakt i madherise se Tij. Madje pati prej profeteve te Allahut,paqja dhe bek »

Bota

Samiti i Liderëve të BE-së ne videokoference per Pandemine dhe tkurrjen e ekonomise...!

Liderët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropi...

+ View

Al-Aksa hapet për adhurim pas Fitër Bajramit

Këshilli i Fondacioneve Islame në Jerusalem njof...

+ View

Mijëra besimtarë myslimanë mbushën sheshin “Skënderbe...

Cikel me poezi nga Poeti Behar Mjekiqi(Teolog)...

1) Pse na ka krijuar Allahu? – Allahu...

Lorenca Bejko HABITEM Cdo dite e me shume... Me habit nje...

•    Ka një rritje të turizmit...

Fluturimet nga Aeroporti i Stambollit fillojnë pa...

Kryetarja e Odës Industriale dhe Tregtare Turko-Spanjol...

Video

Recete super e thjeshte, per embelsiren me te pelqyer, ne cdo stine...!

Teknologji

FLUTURIMET/ Air Albania mësyn Italinë me çmime low cost

Air Albania vendosi një gur kilometrik, që nga nis...

Prezantohet videoja promovuese e Shfaqjes së mëngjesi të Apple-it

Kompania "Apple" ka publikuar videon e parë promovues...

Media sociale?!

Rrjetet sociale janë, për disa, një mjedis an...

Agro

Scroll to top